Filmiinfo    Vaata kommentaare (12)    Lisa kommentaar

SINGING REVOLUTION
LAULEV REVOLUTSIOON 

   

USA, Eesti 2006 | 90min

Keel: inglise, eesti, vene

LAULEV REVOLUTSIOON jutustab erilise loo Eesti rahumeelsest eraldumisest Nõukogude Liidust. Sündmused leidsid küll aset Eestis, kuid lugu ise on palju laiahaardelisem, teemaks inimkonna visad püüdlused vabaduse ja enesemääramisõiguse poole.
See on Taaveti ja Koljati lugu - kus nõrgemal puudub nii ling kui lingukivi.

Jimi isa Julius on sündinud Tallinnas. See side tõigi meid Eestisse, kus esmalt õpetasime filmitegemist. Siin kuulsime laulvast revolutsioonist, üllatusime tõeliselt - ning lõpuks tegime sellest ka filmi.
Filmi ei olnud siiski lihtne teha, sest ega Nõukogude tankid laulmise peale lahkunud. Ka paljud Eesti patrioodid nägid võimalusi vabadust saavutada väga erinevalt. Seetõttu oli ühist eesmärki püüdlevate inimestegi vahel palju tülisid - lisaks Nõukogude okupantide vastasele võitlusele.
Tagantjärele tundub kõik lihtne. Kuid tegelikult ei kavatsenud Nõukogude Liit Eestil lahkuda lasta ja oli valmis kasutama vägivalda, et seda takistada. Veel 1991. aastal tapeti Nõukogude sõjaväelaste poolt Lätis ja Leedus sadu rahumeelseid demonstrante - tõenäosus, et seda tehakse ka Eestis, oli väga suur.

LAULVAS REVOLUTSIOONIS puudub kindel kangelaskuju. See on terve rahvuse lugu, tavaliste inimeste lugu, kes ei kaotanud lootust kõigi okupatsiooniaastate kestel - ja kelle sügaval hoitud rahvustunne aitas impeeriumi lammutada.
Praegu näeme LAULVAS REVOLUTSIOONIS Euroopa ajaloo pöördepunkti, mis pole piisavalt laialt teadvustatud. Loodame, et film inspireerib vaatajaid sama palju kui see inspireeris meid.

James Tusty ja Maureen Castle Tusty

Re˛issöör: Tusty, James
Osatäitjad:
Stsenarist: Maureen Castle Tusty, James Tusty, Mike Majoros // Operaator: Miguelangel Aponte-Rios // Tootja: Mountain View Production/Allfilm/Northern Light Production

Festivalid ja auhinnad:

Koduleht:

Filmi ajakava
R 01.12  19:00 Vene Teater (eestikeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
kohal on re˛issöörid James Tusty ja Maureen Castle Tusty