Filmiinfo    Vaata kommentaare (9)    Lisa kommentaar

DAS LEBEN DER ANDEREN
TEISTE ELU 

   

Saksamaa 2006 | 137min

Keel: saksa

Tegemist on sarkastilise poliitthrilleriga, milles põimuvad melodraama elemendid ja südametunnistusega seotud filosoofilised dilemmad. Sündmused leiavad aset 1984. aastal Ida-Berliini kultuuritegelaste seltskonnas, mille keskmes on edukas kirjanik Georg Dreyman. Isiklikust huvist lähtudes vihjab kultuuriminister vajadusele kontrollida Dreymani riigitruudust ning karjäärivõimalusi haistev Stasi ohvitser Grubitz palub halastamatu tõhususega töötaval agendil Gerd Wiesleril vastavad meetmed tarvitusele võtta. Ööl ja päeval jälgib Wiesler Dreymani ja tema näitlejast elukaaslase Christa elu. Õige pea on ta haaratud jälitatavate maailmast - armastus, kirjandus, vaba mõtlemine ja kõnelemine avaldavad mõju ning Wiesleris heitlevad sümpaatia jälitatavate vastu ja ametniku truudus süsteemile. Samas areneb intriig üha kiiremini vältimatu dramaatilise lahenduse suunas.
Filmi esimestes stseenides kujutatud külmavereline inimestega manipuleerimine riigile ebalojaalsete elementide vastupanu murdmiseks paneb õhku ahmima ning koondab tähelepanu, järgnev lugu hoiab pinget lõputiitriteni välja. Florian Henckel von Donnersmarcki filmidebüüdile omistati 7 saksa filmiauhinda Lolat.

Re˛issöör: Henckel von Donnersmarck, Florian
Osatäitjad: Martina Gedeck, Ulrich Mühe, Sebastian Koch, Ulrich Tukur, Thomas Thieme
Stsenarist: Florian Henckel von Donnersmarck // Operaator: Hagen Bogdanski // Tootja: Wiedemann and Berg Film Produktion

Festivalid ja auhinnad: Locarno (Audience Award), Telluride, Toronto, Helsinki, London

Koduleht:

Filmi ajakava
P 03.12  16:30 Kosmos 1 (eesti- ja inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet