Filmiinfo    Vaata kommentaare (10)    Lisa kommentaar

ŠTĔSTÍ
MIDAGI ÕNNETAOLIST 

   

Tšehhi, Saksamaa 2005 | 102min

Keel: tšehhi

Kui juba Tšehhi kino kasuks otsustasite, minge vaadake see ja kõik teised tänavused Tšehhi filmid ära. Post-post kino on täis üllatusi ja ehedaid näitlejatöid. MIDAGI ÕNNETAOLIST on päris täpne nimetus sellele tundele, mida vaesed idaeuroopased oma permanentse töötaoleku kõrvalt on veel suutelised kogema.
See on lugu kolmest lapsepõlvesõbrast, kes otsivad armastust ja oma kohta elus. Monika ootab telefonikõnet USAst, et oma boyfriendile järele sõita. Teda armastav Toník põgeneb oma konservatiivsete vanemate külje alt lagunevasse maamajja ekstsentrilise tädi juurde. Kahe pojaga üksikema Dáša vaimse tervise paneb proovile suhe abielus müügimehega.
Mullune kassahitt Tšehhimaalt oli suursoosik ka kodumaise filmiauhinna Tšehhi Lõvi tseremoonial, kus see võitis 8 auhinda, sh parima meesnäitleja, parima naisnäitleja, parima filmi ja parima operaatoritöö auhinnad.

Režissöör: Slama, Bohdan
Osatäitjad: Tatiana Vilhelmová, Anna Geislerová, Pavel Liška, Zuzana Kronerová, Simona Stašová
Stsenarist: Bohdan Sláma // Operaator: Diviš Marek // Tootja: Negativ, s.r.o

Festivalid ja auhinnad: Toronto, San Sebastian (Best Feature Film, Best Actress - Anna Geislerová), London, Montreal (Grand Prize for Best Film), Athens (Best Film), Seattle, Bratislava (Best Actor - Pavel Liška)

Koduleht:

Filmi ajakava
P 03.12  20:00 Kumu auditoorium (eesti- ja inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
kohal on näitleja Pavel Liška
T 05.12  16:00 Tartu Jaani kirik (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 10.12  18:30 Vene Teater (eesti- ja inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet