Filmiinfo    Vaata kommentaare (7)    Lisa kommentaar

LAITAKAUPUNGIN VALOT
ÄÄRELINNA TULED 

   

Soome 2006 | 101min

Keel: soome

Aki Kaurismäki nimi ei vaja ilmselt filmihuvilistele tutvustamist. Meeldetuletuseks neile, kes vähem Euroopa kultuurkinoga tuttavad, et Kaurismäki vennad Aki ja Mika on Soome kino lipulaevadeks juba 80. aastatest alates. Noorem vend Aki saavutas rahvusvahelise tuntuse mängufilmiga "Leningrad Cowboys Go America" 1989. aastal. Tõhusamalt auhinnatud on aga tema mängufilmi "Minevikuta mees", mis 2002. a. pälvis Grand Prix Cannes'i filmifestivalil ja jooksis samal aastal ka meie kinolevis.
Oma uusimas filmis ÄÄRELINNA TULED, on Aki Kaurismäki jätkamas kurvameelset mõtisklust soome keskklassi eksistentsi teemal. Nagu mitmetes tema varasemates filmides, leiab filmi tegevus aset Kaurismäki kodulinnas Helsingis.
Koistinen (Janne Hyytiäinen) töötab turvamehena Western Security nimelises ettevõttes. Koistinen on unistaja, kaastunnet äratav kuju. Täielik luuser. Seda kõike võib välja lugeda nii tema enda käitumisest kui ka töökaaslaste pilkudest.
Lihtsameelne ja usaldav töömees on kaitsetu salakavalate kelmide ees ning kergesti ära kasutatav. Piisab tal vaid seista noobli restorani peldiku ukse taga, pits viina käes ja... kurbmäng algab. Lihtsa inimese haledad elutõmblused viivad järjest lähemale katastroofile. Nagu sohu kinni jäänu rabeledes järjest sügavamale mülkasse vajub, viib Koistineni iga tegu üha hullemasse jamasse. Õnneks figureerib filmis üks heasoovlik hing: müüjanna grilliputkast, samasugune marginaal nagu peategelanegi. Lootusekübe säilib.


Re˛issöör: Kaurismäki, Aki
Osatäitjad: Janne Hyytiäinen, Maria Järvenhelmi, Maria Heiskanen, Ilkka Koivula
Stsenarist: Aki Kaurismäki // Operaator: Timo Salminen // Tootja: Sputnik Oy

Festivalid ja auhinnad: Cannes (in competition), Karlovy Vary, Espoo, Toronto

Koduleht:

Filmi ajakava
L 09.12  19:00 Vene Teater (eesti- ja inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
kohal on näitleja Maria Järvenhelmi