Filmiinfo    Vaata kommentaare (10)    Lisa kommentaar

LIFE IN LOOPS: A MEGACITIES RMX
ELU KORDUSTES: MEGACITIES RMX 

   

Austria 2006 | 80min

Keel: inglise, hindu, jaapani, vene, hispaania

Tokio, Moskva, Mumbai, Mexico City, New York. Väikeste inimeste väikesed lood megalinnades, millest igaüks elab oma visuaalses ja muusikalises rütmis. Kõik kordub päevast päeva, ühe elu lõpp on teise algus. Kuid kumb jääb võitluses peale, kas linn või inimene?
Austria meediakunstniku ning tunnustatud elektroonilise muusika kollektiivi “Sofa Surfers” asutaja Timo Novotny ELU KORDUSTES: MEGACITIES RMX on paeluv ning poeetiline dokumentaalne sissevaade viie maailma suurlinna ning nende elanike elurütmidesse. Reisi läbi erinevate kontinentide ja otsekui nende sümboliteks olevate suurlinnade rõhutab maaliline operaatoritöö ning Sofa Surfersi hüpnotiseeriv triphopi ja jazzilik helitaust.
Maailma “esimene kinoremiks” põhineb Austria dokumentalisti Michael Glawoggeri laia vastukaja leidnud filmil “Megacities”. Oma maalilise filmi lõi Novotny kasutades 30% originaalist, ülejäänud materjal koosnes esialgsest versioonist välja jäänud kaadritest ning operaator Wolfgang Thaleri poolt Tokios spetsiaalselt remiksi jaoks salvestatud uuest materjalist.
PÖFFi kultuuri- ning muusikadokumentaalfilmide eriprogrammi otsekui metafooriliselt kokku võttev ELU KORDUSTES on kahtlemata viimaste aastate lummavamaid teoseid sulatades muusika, filmi ning meediakunsti vahelisi piire ning luues uusi suundi dokumentalistikas.


Re˛issöör: Novotny, Timo
Osatäitjad:
Stsenarist:  // Operaator: Wolfgang Thaler // Tootja: Orbock Film Production

Festivalid ja auhinnad: Karlovy Vary (Best Documentary)

Koduleht: http://www.lifeinloops.com/

Filmi ajakava
N 07.12  19:00 Sõprus (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
L 09.12  22:30 Kumu auditoorium (inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet