Filmiinfo    Vaata kommentaare (7)    Lisa kommentaar

KOOROGI
RITSIKAD 

   

Jaapan 2006 | 102min

Keel: jaapani

Varasemalt on Shinji Aoyama looming Pöffi vaatajat rõõmustanud "Eureka" ning "Eli, Eli, Lema Sabachtani?" näol. "Ritsikad" on vähemalt sama kummaline film, aga natuke teises võtmes. Öelda, et tegemist on keerulise filmiga, pole päris õige, sest storyline on hõre ja esmapilgul läbipaistev. Noor naine elab vaikses maakohas koos pimeda, tumma vanamehega, sest ta "on alati igatsenud meest, kes ei saaks ilma temata elada". Üsna selgelt tuuakse esile mehe loomalikkust ja naise kannatlikkust tema eest hoolitsemisel, seejärel lisanduvad vihjed võimalikule armastuskolmnurgale ja sõnastamata vastuoludele naise hinges. Sekka põimitakse sajandite eest jaapanlaste poolt hukatud kristlaste teema.
Filmi vihjelisus esitab vaatajale suuremaid nõudeid, näiteks valmisolekut astuda samme lavastaja isiklikus, esoteerilises maailmas. Kõige väärtuslikumaks võib pidada linateose omapärast atmosfääri, häirivuse ja rahu kummalist vastandust.

Re˛issöör: Aoyama, Shinji
Osatäitjad: Suzuki Kyoka, Yamazaki Tsutomu, Ando Masanobu, Ito Ayumi
Stsenarist: Iwamatsu Ryo; original story: Hatanaka Motohiro; adaptation: Aoyama, Shinji // Operaator: Tamura Masaki // Tootja: ICOT Corporation/Pug Ponit Japan/Aoi Advertising Promotion Inc

Festivalid ja auhinnad: Venice (Horizons), Tokyo, Sitges, Festival des 3 Continents

Koduleht:

Filmi ajakava
K 06.12  16:00 Vene Kultuurikeskus (inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 10.12  16:00 Teater NO99 (inglisekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet